Proszę czekać...

Total War: Pharaoh

Total War: Pharaoh

Dystrybutor: Creative Assembly
Język:


Region: EU
Platforma:
Cena sugerowana: 249.99 zł
Twoja cena: 79.99 zł

lub 335.96 PR

Dostępność: Dostępny
Opis gry

Total War: Pharaoh w ofercie na Keye.pl. Klucz należy aktywować na platformie STEAM.Total War: Pharaoh to strategia historyczna osadzona w czasach starożytnego Egiptu. Rozgrywka dzieli się na dwie płaszczyzny – turową na mapie strategicznej, gdzie zarządzamy państwem, oraz toczone w czasie rzeczywistym wielkie bitwy z udziałem tysięcy jednostek.

 

Gra przenosi nas w czasu starożytnego Egiptu. Akcja rozpoczyna się od śmierci dotychczasowego Faraona. Mieszkańcy Egiptu, Kanaanu i imperium Hetytów oczekują nowego przywódcy. Kandydatów do zdobycia władzy jest wielu, ale ostatecznie tylko jeden z nich zostanie kolejnym władcą tego imperium.
 

Total War: Pharaoh stanowi rozwinięcie pomysłów z poprzednich odsłon cyklu. Rozgrywka dzieli się więc na dwie płaszczyzny - strategiczną, traktującą o zarządzaniu państwem, oraz taktyczną w postaci bitew. Rozpoczynając zabawę, wybieramy między ośmioma liderami frakcji z trzech ośrodków kulturowych, a każdy z nich posiada unikalne cechy wpływające na rozgrywkę. Warstwa strategiczna rozgrywana jest w systemie turowym na pełnej detali mapie, rozciągającej się od żyznych brzegów Nilu przez smagane wiatrem jałowe pustynie Półwyspu Synaj aż po górzyste turnie starożytnej Anatolii. W tym trybie rozwijamy gospodarkę i miasta, prowadzimy wymianę handlową, zajmujemy się dyplomacją oraz werbujemy i wyposażamy armie.

Z kolei bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym. W ich trakcie dowodzimy tysiącami jednostek, a na wynik potyczek wpływają takie elementy jak ukształtowanie terenu czy morale podwładnych. Poza świeżymi realiami gra oferuje kilka innych nowości w porównaniu z wcześniejszymi odsłonami serii. Jedną z nich jest funkcja dostosowywania kampanii, która sprawia, że żadne dwie rozgrywki nie są takie same. Wśród opcji pojawiają się m.in. losowe pozycje początkowe dla wszystkich frakcji, szczegółowe ustawienia zasobów czy możliwość wystąpienia klęsk żywiołowych. Z kolei przebieg bitew urozmaicają nagłe zmiany warunków pogodowych, obejmujące m.in. burze piaskowe. Istotną rolę odgrywa również wykorzystywanie ognia, a gra dynamiczne symuluje jego rozprzestrzenianie się po polu bitewnym.
 

Galeria
Kategoria wiekowa
Instrukcja aktywacji

Zaloguj się, żeby dodać opinie.